Bezprzewodowe słuchawki – Xiaomi MI AirDots

Kategoria: Sprzęt

Ostatnio często spotykałem się z pytaniami znajomych o słuchawki godne polecenia. Nie miałem dobrej odpowiedzi, aż do momentu zakupu słuchawek Xiaomi AirDots.

Bezproblemowa obsługa

Możliwe, że również Ty straciłeś trochę czasu i nerwów na walkę z różnymi urządzeniami łączącymi się za pomocą Bluetooth. W tym przypadku ta technologia działa zaskakująco bezproblemowo. Wyciągając słuchawki z etui automatycznie się aktywują. Czas, który potrzebuję na umieszczenie ich w małżowinie jest wystarczający dla AirDots na połączenie się z moim telefonem lub komputerem. Po odłożeniu do stacji dokującej, słuchawki same się wyłączają. Dzięki temu używanie odbywa się praktycznie bez naciskania przycisków.

Dźwięk nie jest zły

Słuchawki typu „pchełki” raczej nie będą miały powalającego audio. ( szczególnie niedrogie i bezprzewodowe ). Tak też jest i w tym przypadku. Jednak jest o wiele lepiej niż się spodziewałem. Mam wrażenie, ze producent wyciągną ile się dało z tej kompaktowej konstrukcji. Dźwięk jest czysty i wyraźny. Mamy nawet trochę basów.

Słuchawki świetnie się sprawdzają jako zestaw do rozmów. Mikrofon, mimo, że umieszczony w uchu, świetnie rejestruje dźwięk.

Xiaomi w opisie produktu mówi o aktywnym wygłuszaniu dźwięków otoczenia. Szczerze mówiąc, biorąc pod uwagę cenę sprzętu nie wierzyłem, ale działanie tego „wygłuszania” da się zauważyć. Nie jest ono jednak zbyt intensywne.

Świetna ergonomia

Nie wiem jak tak małe słuchawki o tak prostej bryle, tak dobrze mogą trzymać się w małżowinach, ale jakoś to się udało. AirDrops używam na siłowni, podczas spacerów, biegania, sprzątania i jeszcze nigdy, nawet raz nie wypadły. Wow!

Podsumowanie:

  • bardzo atrakcyjna cena ( około 100zł )
  • bezproblemowe parowanie / włączanie / wyłączanie
  • kompaktowe słuchawki i etui
  • świetna ergonomia – nie wypadają z uszu
  • całkiem niezły dźwięk ( w tym również mikrofon )
  • przyzwoity czas pracy na baterii ( około 3h + dwa lub trzy kolejne doładowania z etui, które jest power-bankiem )
  • ciekawa alternatywa dla AirPods od Apple, które kosztują 800zł!

Newsletter

Jeśli chcesz dostawać powiadomienia na swój email o nowych artykułach, zapisz się na listę mailingową.

Komentarze

AUTOR: Tomasz Bazyliński | OPUBLIKOWANE: 03-09-2019
Tomasz Bazyliński portrait

O autorze

Nazywam się Tomasz Bazyliński i moją pasją jest przedsiębiorczość.